Styl online

Tematyczna witryna internetowa!

15
Dec

Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci

Metoda Krakowska – właściwa pomoc terapeutyczna dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Zespół Aspergera – to obecnie ogromny problem. Duża liczba dzieci ma problemy związane z prawidłowym rozwojem. Powodów może być cała masa. Specjaliści nie umieją wskazać jednoznacznie. Jedno jest oczywiste: takie dzieci potrzebują terapii. Ogromne poważanie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Dlaczego?

Metoda Krakowska – walory
Opiekunowie, jeśli dowiadują się o trudnościach rozwojowych swojego dziecka są załamani. Oczywiście, że jest to duże zmartwienie. Gdy minie pierwszy szok opiekunowie zapoczątkowują poszukiwania właściwej terapii. Wkład rodziców jest na wagę złota i wprost proporcjonalnie przekłada się na szczęście dziecka. Rozglądając się opiekunowie natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to zasadniczo dość niedawno stworzona terapia. Jej projektantem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez lata pracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym fundamencie rozwinęła podstawy terapii która wspiera dzieci zaburzone. Czym cechuje się Metoda Krakowska?

Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z zaburzeniami. Duża część rodziców z powodzeniem z niej korzysta. Metoda Krakowska to terapia całościowa. Opiera się na wspieraniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej celem jest przeprowadzenie dziecka przez wszystkie fazy rozwoju, jak to występuje spontanicznie w przypadku dziecka prawidłowo rozwijającego się. Zasadnicze znaczenie posiada umiejętność czytania. W związku z tym dziecko od początku uczy się czytać. Bez znaczenia wiek – nawet 2-letnie dzieci potrafią nauczyć się czytać. Zdolność czytania ma zasadnicze znaczenie. Dzieci lepiej pojmują otaczającą je rzeczywistość, jeżeli potrafią czytać.

Terapia Metodą Krakowską startuje od słuchania specjalnych nagrań przez słuchawki. Ten proces jest dla niektórych trudny, z uwagi na to, że dziecko nie chce współpracować.
Następna część to wykorzystywanie różnorakich pomocy terapeutycznych opracowanych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku ważne umiejętności: analizę wzrokową, pamięć wzrokową, wyszukiwanie różnic, logikę, umiejętność zabawy oraz mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wspomniane powyżej wykorzystuje stopniowo. Zaliczamy do nich : gry memory, klocki, puzzle i inne.

Metoda Krakowska to przynosząca efekty terapia. Należy ją szczegółowo, aby pomóc swojemu maluchowi.
źródło: https://juniora.pl/


Comments are closed.